Ауған соғысы ардагерлерімен кездесу

2023 жылдың 14 ақпан күні Абай облысының білім басқармасы “Жарма технология колледж” КММ мен Шар қалалық кітапханасымен бірлесіп Кеңес әскерлерінің Ауған жерінен шығарылғанына 34 жыл толуына арналған ардагерлермен кездесу өткізді. Кездесуіміздің қонақтары ақсақалдар алқасаның төрағасы Айқымбеков Т.М. Ауған соғысының ардагерлері Сылдырбаев Е.С., Быжиков К.Р. Кездесуге колледждің “Жас сарбаздар” клубы мен студенттер, оқытушылар қатысты. Студенттер әскери борышын өтеген жауынгерлердің батырлығы мен ерліктері жайлы білді. Экранда соғыс хроникасының кадрлары көрсетіліп, сахнадан ауған жерінде шыққан өлеңдер естілді. Кездесуге қатысушылар Ауғанстан және барлық жергілікті соғыстар мен қақтығыстарда қаза болған жауынгерлерді бір минут үнсіздікпен еске түсіріп құрметтеді. Сондай-ақ кездесу барысында білім алушылар қызықтырған сұрақтарын қоюға мүмкіндік алды. Ардагерлер өз ойларымен бөлісіп қана қоймай, қазіргі жастарға бейбіт өмірді сақтауға, түрлі арандатушылыққа бой алдырмауға, Отанды қорғауға дайын болуға шақырды. Сонымен қатар жауынгерлердің батылдығы мен батырлығы үшін зор құрметпен естелік сыйлықтар табыс етілді. Ардагерлерімізге рухани қажырлылықты, ерлік пен оптимизмді тілейміз!

14 февраля 2023 года в КГУ” Жарминский технологический колледж " совместно с Шарской городской библиотекой проведена встреча с ветеранами, посвященная 34-летию вывода советских воиск из Афганистана, в рамках плана работы областного методического объединения заместителей директоров по воспитательной работы колледжей области Абай. в качестве гостей, были приглашены: председатель коллегии аксакалов Айкымбеков Т. М., ветераны Афганской войны Сылдырбаев Е. С., Быжиков К. Р. Во встрече приняли участие клуб колледжа “Жас сарбаздар”, студенты и преподаватели. В ходе встречи студенты узнали о героизме и подвигах воинов, выполнявших свой долг перед Родиной, были показаны видеофильмы, звучали стихи. Участники встречи почтили память воинов, погибших в Афганистане и во всех локальных воинах и конфликтах минутой молчания.
Также в ходе встречи обучающиеся получили возможность вживую пообщаться с ветеранами, задать вопросы. Ветераны не только поделились своими мыслями, но и призвали современную молодежь сохранять мирную жизнь, не поддаваться различным провокациям, быть готовыми защищать Родину. Также с большим уважением были вручены памятные подарки за мужество и героизм воинов. Желаем нашим ветеранам духовного мужества, крепкого здоровья и оптимизма!